Stilistė Agnė Gilytė „Apie didžiųjų karžygių ir žaviųjų karalaičių spintas“

Kaip rengti vaikus, kad būtų gera auginti ir gera augti?

Apie didžiųjų karžygių ir žaviųjų karalaičių spintas


Stilistė Agnė Gilytė

 

Niurkyti, bučiuoti, sušiaušti plaukus, kutenti – savo vaikus, atrodo, galėtum suvalgyti iš tos didelės meilės ir to jų neišmatuojamo mielumo. Turiu du sūnus, jie turi savo mėgstamus drabužius, nemėgstamus batus, kepures, su kuriomis nesiskiria, striukes, kurias renkasi pagal tai, kokius žaidimus žais. Kaskart, pirkdama jiems drabužius, pirmiausia pagalvoju apie jų universalumą ir komfortą, nes tikiu, kad vaikams reikia kūrybinės ir žaidimų laisvės ir drabužiai turi ir gali tam įkvėpti, o ne priešingai – varžyti ir riboti. Ir net jei mano du velniūkščiai, apsirengę baltais trikotažo marškinėliais valgo braškes, aš nesijaudinu, nes žinau, kad daug svarbiau yra tas burnoje tirpstantis pavasario skonis, o ne tobulai švarus vaiko drabužis. Mano vaikų, kaip ir mano pačios, spintoje, nėra daug daiktų, o tik tiek, kiek reikia. Juos atnaujinu tuomet, kai keičiasi sezonai arba tuomet, kai juos išauga.

 

Tikiu, kad ne vienai mamai nėra lengva apsispręsti, kokias spalvas parinkti vaiko garderobui, kokie audiniai yra geriausi, ką su kuo derinti, kaip neturėti nei per daug, nei per mažai, kaip išrinkti tai, ką vaikas vilkės su malonumu ir atrodys gerai. Juk visos turbūt turime kelias vaikiškų drabužėlių grupes – žaidimams darželyje, poilsiui namuose bei pasipuošimui. Smagu, kai mūsų maugliai susišukuoja savo garbanas ir nusiplovę lipnias rankutes apsivelka stilingus džinsus ir smagius marškinius ar dailią suknelę. Ir jie patys jaučiasi puikiai, -nustebau, kai mano Hubertas per šias atostogas manęs paprašė: “mamyt, ar gali man nupirkti daugiau marškinių – labai man jie patinka”. Kasdieniai pasirinkimai, kad ir minimalūs, lavina vaiko skonį, todėl leiskite jiems apsispręsti, kurias kojines ausis arba kurį lankelį derins prie sijonėlio. Taip suprasite, kur linksta vaikas ir kitąkart parinksite jam dar labiau patiksiančius drabužius ar detales. Neduokite rinktis iš visko, duokite pasirinkti vieną iš dviejų – jam bus lengviau apsispręsti, o jūs būsite tikri, kad žiemą neiškeliaus į darželį su šortais.

 

Pradėti formuoti vaiko garderobą siūlyčiau nuo bazinių drabužių bei spalvų ir juos paįvairinti ryškiaspalviais, margais, raštuotais ir kitaip dekoruotais akcentais. Mano akis užkliuvo už kasdieniškų “Coccodrillo” drabužių, kurių ir stilius, ir kaina yra labai prieinami, be to, ši etiketė garantuoja kokybę ir estetiką. Jie kuria patogius stilingus drabužėlius kasdienai, todėl tikrai nesunkiai išsirinksite ir susikursite tinkamų derinių. Pradėkite, kaip minėjau, nuo kelnių/džinsų/sijonų, jų reikės kiek mažiau nei topų/megztukų/palaidinių/marškinėlių. Stenkitės, kad prie kuo daugiau “apačių” tiktų skirtingi viršaus variantai. Paprastai vadovaujuosi santykiu 1:3. Taip turėdami mažiau sukursite daugiau. Mergaitėms, žinoma, nepamainomas drabužis yra suknelė, kurią, derindama su megztuku ar sportiniu džemperiu bei skirtingomis pėdkelnėmis, tamprėmis (o gal ir siaurais džinsais) sukursite galybę skirtingų aprangos variantų.

Labai vertinu vaikiškų drabužių kokybę dar ir dėl to, kad turint daugiau nei vieną vaiką (man šiuo atveju pasisekė dar labiau, nes abu vienos lyties), perkant kokybiškus drabužėlius, antrajam daiktai išlieka pakankamai kokybiški ir juos su malonumu gali vilkėti. Atkreipkite dėmesį, kad tekstilė būtų maloni prie kūno, geriausia, natūralaus pluošto.

 

Ieškantiems skandinaviškos estetikos ne tik savo kasdienybei, bet ir vaikų spintos turiniui, siūlyčiau atkreipti dėmesį į daniškuosius “Name it”. Jų estetika yra man be galo artima (kartais pagaunu save svarstant, o gal rasčiau ir savo dydžio tokį džemperį ar suknelę?), be to, daniškas subtilus dekoras paperka jau iš pirmo susitikimo. Paties prekinio ženklo diktuojamas stilius ir sufleruojami deriniai stipriai padeda apsispręsti, ką vilkės mūsų didieji karžygiai ir žaviosios karalaitės. Detalėmis neperkrauti drabužėliai labai aiškiai atspindi danišką estetiką, kuri šiuo metu užsitvirtina labai stiprias pozicijas ir gatvės, ir podiumo madoje mūsų, suaugusiųjų, pasaulyje. Tad galima sakyti, kad tai dar ir labai tendencingas ir madingą estetiką kultivuojantis prekinis ženklas.

 

Jei vaikai eitų į pasimatymus, manau, jie norėtų pasipuošti “Mayoral” – prabangiais, šventiškais, mados tendencijas atitinkančiais drabužiais. Juokauju, kad šis prekinis ženklas augina mažąsias fashionistas ir mėgėjus kasdien atrodyti pasitempus. Dailutės kokybiškos suknelės, džinsiniai švarkeliai, tobuli marškinėliai ir megztukai – tokie šventiški vaikai atrodo lyg mažosios mūsų tobulo pasaulio kopijos. Kartais smagu nuprausti flomasteriais išpaišytus veidus ir su puokšte tulpių ir nauja dailia suknele eiti valgyti gimimo dienos torto. Ne tik vaikams, bet ir mums, suaugusiems.

 

Išsirinkti iš įvairių prekinių ženklų gausos, tikiu, nėra lengva, tad mano pagrindiniai patarimai prieš apsisprendžiant yra šie:

-        drabužėlio kokybė (vaikas jį vilkės ilgiau ir visuomet atrodys tvarkingai);

-        daikto universalumas (sukursite daugiau derinių, tad vaikas kaskart atrodys vis kitaip);

-        nepersistenkite su kiekiu – per didelis drabužių kiekis apsunkina kasdienius pasirinkimus, ką rengtis. Juolab, kad vaikas dažniausiai norės vilktis tai, kas patogiausia ir tai, ką mėgsta labiausiai;

-        geras kirpimas ir kokybiškas audinys, geriausia – natūralus;

-        stilingi akcentai: jei drabužiai yra praktiški ir ramių spalvų, kviečiu žaisti smagiais akcentais, detalėmis ir spalvomis – vaikas tai tikrai įvertins.

 

Linkiu nepasimesti renkant drabužėlius vaikui ir prisiminti, kad jiems svarbiausia yra žaidimai ir atradimai. Galvokite apie tai, kad jiems būtų patogu ir smagu užkariauti vis naujas sritis, juk vieną dieną jie mokslininkai, kitą – dinozaurai, o trečią – fėjos, tad paleiskime į laisvę ir savo, ir vaikų, atradimų džiną. Bus smagu!

 

P.S. Visus šiuos drabužius ir aksesuarus galite rasti šiuolaikiškų vaikiškų drabužių bei batų parduotuvėse “KidzOne” parduotuvėse visoje Lietuvoje. Asortimente atrinkti modernūs, kokybiški ir stilingi drabužiai kūdikiams bei vaikams iki 12 metų.

 

Daugiau mano patarimų – www.gilyte.lt